Kupte si Lístek na Měsíc v kině Světozor!

50. výročí přistání člověka na Měsíci slaví také Dokumentárním pondělí, a to pražskou premiérou filmu Veroniky Janatkové Lístek na Měsíc.
22. července uvede kino Světozor nový dokumentární snímek, ve kterém autorka vychází z příběhu svého dědečka. Ten si v roce 1968 zakoupil jako jeden z 8 tisíců Evropanů lístek na Měsíc. Letecká společnost Pan Am tím plnila sny a naplňovala utopické představy o vesmíru mnoha zájemcům po celém světě. O čem tento fenomén vypovídá a jaké utopie nabízí vesmír v současnosti, budou po projekci filmu spolu s režisérkou diskutovat odborníci z oblasti sci-fi i historie.

Datum pražské premiéry symbolicky odkazuje k významnému dni 20. července 1969, kdy si připomeneme 50. výročí přistání Apolla 11 a následné první kroky Neila Armstronga po povrchu Měsíce. Jak tato událost ovlivnila naše myšlení, jak změnila svět a co to znamenalo v kontextu dobové společensko-politické situace?

Na to, co všechno předcházelo vzniku filmu a co film odhaluje nejen o naší historii, ale taky o naší současnosti a o nás, se pokusíme přijít v rámci diskuze po projekci filmu s režisérkou Veronikou Janatkovou, spisovatelem sci-fi Karlem Pacnerem, ředitelem Institutu Dokumentárního Filmu a publicistou Tomášem Tožičkou a publicistou a překladatelem sci-fi literatury Ivanem Adamovičem.

Film Lístek na Měsíc měl evropskou premiéru na krakovském filmovém festivalu a českou premiéru měl na festivalu Academia Film Olomouc (AFO). Nyní ho plánují uvést další nejen evropské filmové festivaly.

Více o události na stránkách kina Světozor.

Partnery večera jsou Dokumentární pondělí a Institut dokumentárního filmu.

Lístek na Měsíc / Ticket to the Moon
REŽIE: Veronika Janatková
PRODUKCE: Česká republika, Německo | 68 min. | barevný
JAZYKY: česky, anglicky, německy, polsky
TITULKY: anglické, české
PRODUKČNÍ SPOLEČNOSTI: Veronika Janatková (Pandistan, s.r.o.), Stefan Kloos (Kloos & Co. Medien GmbH)
DISTRIBUCE: Rise And Shine World Sales
KAMERA: Piotr Rosolowski, Dirk Luetter, Armande Chollat-Namy
SCÉNÁŘ: Till Steinmetz, Veronika Janatková
STŘIH: Jorge Sanchez
ZVUK: Audun Nedrelid